Fotomaratón 2014


Obľúbená fotografická súťaž pre všetkých fanúšikov fotografie je späť. Skvelou novinkou tohto ročníka je rozšírenie zoznamu slovenských miest, v ktorých bude Fotomaratón hosťovať. Poslednú septembrovú sobotu si takto môžte svoju tvorivosť otestovať nielen v Bratislave, ale aj v Nitre, Žiline, Martine a Košiciach.

Fotomaratón je celosvetovo obľúbená fotografická súťaž pre širokú verejnosť. Tento rok sa do nej môžte zapojiť už po 7. – krát. Úlohou pre účastníkov bude v časovom limite 6 hodín nafotiť sériu snímok, ktoré budú zodpovedať 12 vyhláseným témam. Porota zložená z odborníkov v oblasti umenia a verejného života bude podobne ako po minulé roky hodnotiť vystihnutie témy, originalitu a tvorivosť a tiež technické spracovanie. Garantom a predsedom poroty tohto ročníka je známy slovenský fotograf, novinár a občiansky aktivista Andrej Bán. Rekordnú účasť zaznamenalo podujatie v roku 2009 v Bratislave, kde naň prišlo 900 ľudí.

Súťažiaci si môžu zmerať sily v 2 kategóriách: analóg a digitál. V každej kategórii bude 5 najlepších prác ocenených hodnotnými cenami v podobe fotoaparátov, poukážok na nákup kníh či autentického značkového vína. Vyústením súťaže bude výstava na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.

Registrácia účastníkov prebehne paralelne od 10. h v Bratislave, Nitre, Žiline a v Košiciach v kníhkupectvách Martinus.sk. V Martine sa podujatie uskutoční v rovnakom čase v Turčianskej galérii. Nasledovať bude vyhlásenie tém o 11. h a potom sa už „fotomaratónci“ rozpŕchnu do ulíc svojich miest a budú vyhotovovať snímky. Do 17. h by sa mali všetci vrátiť a snímky postupne odovzdať.

Fotomaratón podáva zaujímavú výpoveď o tom, ako sa na svoje mesto dokážu pozrieť samotní obyvatelia a ako toto vnímanie kreatívne zachytia pomocou svojich fotoaparátov. Vďaka dostupnosti digitálnych fotoaparátov je to pre účastníkov aj šanca porovnať svoje schopnosti so skúsenými fotografmi a prežiť tvorivú septembrovú sobotu.

 

signature_twins

This entry was posted in novinky. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.