ARCHANJELSKY FOTOMARATÓN

Milí priatelia,
Pred rokom sme zahájili tradíciu Fotomaratónu v Banskej Štiavnici. Pilotný ročník prebehol s veľkým úspechom (vo februári a novembri) a preto všetkým zanieteným fanatikom i amatérom fotografovania  prinášame 18. februára 2012  ďalš…ie vydanie tejto adrenalínovej súťaže. Akcia sa bude opäť konať v spolupráci s Archanjel caffé bar.

Fotomaratón je interaktívna fotografická súťaž pre fanúšikov fotografovania, ktorá si našla svoje miesto v mnohých európskych mestách.  Amatéri, profesionáli a odhodlanci fotografovať sa stretnú na jednom mieste  a strávia spolu niekoľko aktívnych hodín fotografovania.
Všetko sa opäť udeje v jeden deň. Od registrácie, rozdania tém, fotografovania a večerného vyhlásenia výsledkov.  Aj preto sa bude dať súťažiť iba v kategórii digitál.
Súťaž má jednoduché a jasné pravidlá. Na začiatku maratónu dostanú všetci účastníci zoznam šiestich tém. Na spracovanie týchto tém budú mať 3 hodiny. Na každú tému môžu odfotografovať iba jednu fotografiu, ktorá podľa nich najviac vystihuje danú tému.
Témy treba fotografovať v presne určenom poradí, nie je možné ich preskakovať, či vynechávať.  Je na každom účastníkovi ako jednotlivé témy spracuje, aké prostredie si nájde, čím ho bude jeho okolie inšpirovať. Koncept tém je tvorený s dôrazom na určitú mieru abstrakcie, kedy je miera pochopenia a stvárnenia témy širšia a každý si ju môže vysvetliť „po svojom“.
Po vypršaní času odovzdajú všetci účastníci svoje fotografické série v elektronickej podobe.
Následne zasadne porota, ktorá  rozhodne o víťazoch. Porota hodnotí vystihnutie tém, originalitu, technické prevedenie a berie ohľad na celú sériu fotografií.
Na záver dňa sa účastníkom premietnu všetky súťažné série, vyhlásia sa výsledky a odovzdajú ceny. Následne budú mať účastníci možnosť konzultovať svoje fotografie s porotou ako aj medzi sebou navzájom.
Končíme zábavou v cafe bar Archanjel, ktorá v minulom ročníku trvala až do skorých ranných hodín.

Registračný poplatok 3E
Dátum akcie: 18.2. 2012
Harmonogram:
10:00 – 12:00 … registrácia
12:00 – 15:00 …  fotografovanie
15:00 – 19:00 … zasadanie poroty
19:00             … verejná prezentácia všetkých súťažných sérií, vyhlásenie výsledkov

Ceny do súťaže venujú: Archanjel caffé bar, 4 živly, hotel Grand Matej,  reštaurácia Pod Starým mestom, Obchod priateľov zeme, KINEČKO a iní..

Členov poroty a ceny upresníme v najbližších dňoch.
Tešíme sa na vás, tešte sa na nás!Kontakt:
Koordinátorka: Emília Luptákova   emi.luptakova@yahoo.co.uk
Archanjel caffé bar : archanjel.cafferbar@gmail.com 0918 276 748
Príspevok z kategórienovinky. Pridat do záložiek trvalý odkaz. Komentáre sú zatvorené, ale môžete vložiť trackback: URL trackbacku.